Հոկտեմբերի 27-ին  լրանում է 1999 թ-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած ոճրագործության 19-րդ տարելիցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, կառավարության անդամներ, զոհվածների հարազատներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի անդամներ ու լրագրողներ ծաղիկներ են դրել ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ Կարեն Դեմիրճյանի, Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարի մոտ, հարգել նրանց հիշատակը:
Նույն օրը ԵԿՄ վարչության փոխնախագահ Ղուկաս Ուլիխանյանի գլխավորությամբ զոհերի հիշատակը հարգել եւ հուշաքարի մոտ ծաղիկներ են խոնարհել նաեւ պատանի ու երիտասարդ երկրապահները:

27 октября исполнилась 19-я годовщина совершенного в 1999 г. в парламенте злодеяния. Председатель НС Ара Баблоян, и.о. премьер-министра РА Никол Пашинян, вице-спикер НС Микаел Мелкумян, и.о. первого заместителя премьера РА Арарат Мирзоян, депутаты НС, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Ара Сагателян, члены правительства, родные погибших, сотрудники Аппарата НС возложили цветы к мемориалу жертв преступления государственных и политических деятелей Карена Демирчяна, Вазгена Саргсяна, Юрия Бахшяна, Рубена Мирояна, Микаела Котаняна, Арменака Арменакяна, Генрика Абраамяна, Леонарда Петросяна, почтив их память.
В тот же день  погибших почтили возложением цветов к памятнику также молодые представители  добровольческого союза “Еркрапа” во главе с заместителем председателя правления ДСЕ Гукасом Улиханяном.